Mazda'nın kalbine giden yol MX-5'ten geçer

 

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU / FETHİYE

 

Mazda'nın kalbine giden yol MX-5, Türkiye'de satışa sunuldu. Büyük ölçüde azaltılmış ağırlığı, sürücü odaklı tasarımı ve eşsiz 'Jinba-ittai' sürüş keyfi hissi ile dikkat çekiyor...

 

'MAZDA SAHİBİ OLMAK AYRICALIKTIR'
 

Mazda'yı bilmeyene anlatmak zordur. Kelimeler yetersiz kalır. Her modelinde ayrı bir keyif.

 

Ama ortak bir noktaları var. Her biri çok iyi bir yol arkadaşı. 'Mazda sahibi olmak ayrıcalıktır'. Bu söz Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul'a ait.

 

Bende diyorum ki Mazda kullanmak ayrıcalıktır. Neden mi? Nedenleri o kadar çok ki, bunlardan en önemlisi güven ve keyif veriyor. Tadına doyum olmayan, kendini özlettiren çok iyi bir sırdaş, çok iyi bir yol arkadaşı.

 

Son olarak Fethiye'de kullandığımız yenilenen Mazda MX-5. Buna ne söylenir ki; Duruşu yeter. Beni en çok etkileyen araca binip o ilk 'start' butonuna basmak oluyor. O an egzozdan gelen tarifi imkânsız o ses 'İşte bu' dercesine ruhunuzu etkilemeyi başarıyor. Tek cümle ile Mazda MX-5, eğlenceli bir yol arkadaşı...

 

 

ÖDÜLLERİ FAZLASIYLA HAKETTİ

Mazda'nın en son modeli olan Mazda MX-5 geçtiğimiz ay hem Dünya'da Yılın Otomobili hem de Dünya'da Yılın Tasarımı ödüllerine aynı anda sahip olan tek marka unvanını almasının ardından Fethiye'de Türkiye lansmanı gerçekleşti.

 

Dördüncü nesil MX-5, SKYACTIV Teknolojisi ve KODO-Hareketin Ruhu tasarımına sahip araçlardan oluşan yeni nesil araç serisinin altıncı modeli. 1.5 litre SKYACTIV-G ve 2.0 litre SKYACTIV-G manüel şanzıman ile birlikte sunulan Mazda MX-5 saf roadster sürüş keyfi sunması ve bir milyon adet üretime ulaştığı şu günlerde Türkiye'de de gazetecilerden büyük ilgi gördü.

 

 

Lansmanda açıklama yapan Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul Mazda MX-5'in 29 Nisan 2016 tarihinden itibaren  tüm Türkiye'deki Mazda showroomlarında yerini alacağını ve test sürüşü imkanı sunulduğunu belirtti. Ayrıca Türkiye'deki satış hedeflerinin bu yıl için 80 adet olduğunu ve 35 adet ön satış teslimatı yapılacağını iletti.

 

 

Lansmana öz el olarak Mazda MX-5 modelimiz 102.000TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. 

 

 Yeni Mazda MX-5, kendinden önce gelen üç nesilden daha agresif bir görüntüye sahip. Ultra verimli benzinli motoru (131PSve 160PS) barındıran SKYACTIV Teknolojisine sahip yeni MX-5, geniş bir modern aktif güvenlik ve bağlantı sistemleri sunuyor. 

 

MX-5 aynı zamanda hafif sadelik ve saf sürüş keyfi sunma hedefine sadık kalınarak, üçüncü nesil modelden 100 kg hafif olarak üretildi.