Advertisement

Jeep Avenger; Güçlü ve doğa dostu

Efsanevi miras üzerine inşa edilen özgün SUV markası Jeep, yeni elektrifikasyon stratejisiyle sürdürülebilir geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Jeep Avenger, tarz ve işlevselliği bir arada sunan, modern ve heyecan verici özellikleriyle kompakt SUV segmentinde yeni bir sayfa açıyor.

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU

 

Sınır tanımayan teknolojiye ayak uydurmak artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu teknolojiden en büyük payı alan otomotiv sektörü tüketiciyi şaşırtmaya devam ediyor. Kısa sürede hayatımıza giren elektrikli araçlar artan menzilleri ile de ön planda olmaya başladı.

 

Efsane sınıfında adından fazlasıyla bahsettiren Jeep, elektrikli modeli Avenger ile dikkatleri üzerine çekiyor. Tasarımı ve kendine özgü çizgileriyle kendini gösteren elektrikli Jeep Avenger, üstün teknolosiyle de müşterilerini memnun etmesini başarıyor.

 

Yenilikçi ve çevreci

 

Merakla beklenen elektrikli otomobillerden biri olan Jeep Avenger, Türkiye yollarında 2023'ün son aylarında başladı. 80 yılı aşkın efsanevi miras üzerine inşa edilen özgün SUV markası Jeep, yeni elektrifikasyon stratejisiyle sürdürülebilir geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

 

Jeep Avenger markanın hitap ettiği segment sınırlarınıgenişletirken işlevsellikten ödün vermeden modern, heyecan verici ve etkileyici özellikleriyle kompakt SUV segmentinde yeni bir sayfa açtı.

 

 

Jeep Avenger, fonksiyonel tasarımı, gelişmiş teknolojileri ve arazi sürüş kabiliyetiyle kullanıcılarına mükemmel bir deneyim vaat ediyor. Hem şehir içi hem de uzun yol kullanımında ideal bir tercih olarak ön plana çıkarken, Jeep’in yenilikçi ruhunu ve çevreci yaklaşımını da temsil ediyor. Jeep Avenger’ın hedefinde gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma hedefini bulunuyor. Avenger, özgür ruhlu, macera sever, aktif ve çevre bilincine sahip bir kitleye hitap ediyor.

 

İstediğin yere git

 

Jeep Avenger, 115 kW (156 beygir) güç ve 260 Nm tork üreten 400 voltluk elektrik motoru ile yeni 54 kWh bataryaya sahip ve 100 km’de 15.4 kWh tüketimiyle segmentinin en verimli modeli olarak öne çıkıyor.

 

“İstediğin yere git, özgürce yaşa” mottosunu destekleyen geniş menzil kapasitesine sahip olan Avenger, WLTP döngüsünde 400 km, şehir içinde ise 550km’ye varan menzil sunuyor. Hızlı şarj noktalarında DC 100 kW Mod 4 kablo ile 30 km sürüş menzili için 3 dakikada şarj oluyor. Bataryalar yüzde 20’den yüzde 80’e sadece 24 dakikalık sürede şarj edilebiliyor.

 

Doğa ile iç içe her yol koşullarında kullandığımız Jeep Avenger, sunduğu konfor ve keyifli sürüşü ile takdir topladı. Jeep Avenger ile yapmış olduğumuz test sürüşünde bizlere sunduğu konfor ve keyifli sürüşü ile tam not almayı başardı. Güven veren duruşu, şık tasarımı ve kullanışlı iç mekânı ile Jeep Avenger, hem satın alma hem de kullanım aşamasında maliyet avantajlarıyla öne çıkıyor. İçten yanmalı motorlu araçlara kıyasla, enerji tüketiminde %80, motorlu taşıtlar vergisi ve bakım maliyetlerinde %55’e varan avantaj sağlıyor. 

 

Maceracı ruha sahip

 

Maceracı ruha sahip sürücüler için 360° gövde koruması, büyük avantaj sağlayan özellikler arasında yer alıyor. Jeep Avenger’da, modern ve etkileyici bir SUV tasarımı ile işlevsellik tek potada buluşuyor. Kabin hacminin maksimize edilmesiyle 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunuluyor.

 

Geniş diz mesafesi ve arka koltuklar ile yolculuklar daha rahat hale getiriliyor. 380 litrelik hacme sahip kare şeklinde tasarlanmış bagajı ve 60/40 oranında katlanabilen koltuklar, fonksiyonellik ve esnekliği artırıyor. Kabin içindeki 34 litrelik geniş depolama hacmi, 580 pinpon topuna eşdeğer bir alan sunarak, kapı içlerinden orta konsola, ön kumanda paneline kadar geniş bir kullanım alanı sağlıyor.

 

Jeep Avenger, tek ve çift renk seçenekleriyle satışa sunuluyor. Son derece göz alıcı bu 7 alternatif renk: Granit Gri, Göl Yeşili, Ruby Kırmızı, Kar Beyazı, Güneş Sarısı, Kum Beji ve Volcano Siyah isimleriyle seçenekler arasında yer alıyor.