Advertisement

Renault Rafale, gönülleri fethedecek

Renault ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Son olarak coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Berk Çağdaş, "Rafale Alpine, 200 hp e-tech hibrit motoruyla, yaklaşık 1100 km yol menziliyle, mükemmel tasarımı, sürüş ve güvenliği, tamamıyla kişileştirilebilen dijital üstünlükleriyle gönülleri fethedecek" ifadelerini kullandı.

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU - İSPANYA 

 

Renault ürün gamını yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Yeni model ataklarıyla adından bahsettiren marka son olarak İspanya'da dünya lansmanını gerçekleştiren ve D segmentinde konumlanacak olan yeni coupe SUV modeli Rafale modelini tanıttı.

E-Tech hibrit sistemi ve CMF-CD platformunu kullanan Rafale, segmentinde standartları yeniden belirleme iddiasını taşıyor. Model, Renault’nun ürün gamının en üst noktasında konumlanıyor. İspanya'da kullanma fırsatı bulduğumuz Renault Rafale ile uzun bir rotada deneyimledik. Lüks algısını ve kaliteyi yaşatan model, keyifli sürüşü ve teknolojik donanımlarıyla adeta sürücüsü ile bütünleşiyor.

 

Gücünü hissettiriyor

 

Yeni Renault Rafale, Renault Tasarım Başkan Yardımcısı Gilles Vidal, “Design Renault”nun lideri olarak yarattığı yeni görsel dile göre tasarlanarak üretilmiş ilk model olma özelliğini taşıyor. Yeni model, Renault tasarımında yeni ve güçlü bir döneme öncülük ediyor. 

Yeni Renault Rafale cömert kıvrımları, büyük bir hassasiyetle işlenen çizgileri, modele karakter ve incelik katan teknik ayrıntılarıyla marka DNA’sıyla uyum içinde hareket ediyor. Eşsiz stili, kaliteli işçiliği ve boyutlarıyla Yeni Renault Rafale, gücünü ve kişiliğini yollarda ortaya koyuyor. Yeni Renault Rafale, yakıt tüketim oranları ve teknolojisiyle dikkat çektiği kadar, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan 200 bg E-Tech tam hibrit güç aktarma sistemiyle de öne çıkıyor" ifadelerini kullandı.

 

Türkiye'ye bu yılın son çeyreğinde gelecek olan model markanın D segmentindeki yeni temsilcisi olacak. Model ayrıca Renault'un en pahalı fiyat etiketine sahip aracı olacak. 200 hp full-tech adı verilen ünite Austral'den tanıdık. Yakında pazarda boy gösterecek olan modelin 300 beygirlik 4x4 seçenegi de bulunuyor.

 

'OYAK - Renault iş birliği bize başarı getirdi'

 

Renault Rafale lansmanında konuşan MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, yeni modelin teknolojik alt yapısı ve tasarımı ile çok dikkat çektiğini söyledi. Berk Çağdaş, "Markaya değer veren insan faktörüne değer vermeliyiz.

İnsaoğlu kalbe hitap edilmeyi sever dokunulmayı sever, bunu başarabilen markalar ve ürünler piyasada öncelikli olur. İmaj ve kalite algısı zahmetli bir süreç.bu imajı yakalarsanız başarıyı yakalamış olursunuz. Bunu kaliteli ürün ile yapmalısınız. Biz burda Rafale modelimizi test ettik. D SUV da kalite algısı en yüksek konumda bir model. Bu araç ile herşeyi farklı algılanmaya başlanacak. E-Tech ile çıktığımız yolda, yeni Clio, Megane E-Tech, hibrit ve full elektrikli ürünlerle beraber hep bu mimari ile devam ettik.

 

Renault'un  60 yıllık Türkiye başarısının sonucudur. Türkiye'de OYAK-Renault iş birliği ile bu başarıları yakaladık. Biz otomotiv sektöründe önemli bir markayız. OYAK işbirliğimiz ile Türkiyede üretecek olduğumuz modellerlede bu kalite algısını sürdüreceğiz. Biz marka olarak otomotiv ihtiyacını yüzde 95-96sını karşılıyoruz. bu rakam. dahada artacak.

Özellikte belirtmek isterim ki OYAK-Renault işbirliğiyle Türkiye'de üretilecek olan modellerle beraber son derece güçlü model ağıyla yolumuza devam edeceğiz" dedi. Berk Çağdaş, "Yeni Renault Rafale Alpine, 200 hp e-tech hibrit motoruyla, yaklaşık 1100 km yol menziliyle, mükemmel coupe SUV tasarımıyla, sürüş ve güvenliği, tamamıyla kişileştirilebilen dijital üstünlükleriyle gönülleri fethedecek. Gümbür gümbür geliyoruz"  ifadelerini kullandı.

 

Yeniden adlandırıldı

 

Renault’nun 20. yüzyılın başlarına dayanan havacılık geçmişinden esinleniyor. Renault o zamanlar, otomobiller dışında trenler ve uçaklar için içten yanmalı motorların öncü üreticisiydi. 1933’te bir başka üretici olan Caudron’u devralan marka, Caudron-Renault’yu kurdu ve tüm uçaklara önemli rüzgarların isimleri verildi. Buna göre, rekor kırmak için tasarlanan tek koltuklu yarış uçağı C460, 1934’te Rafale olarak yeniden adlandırıldı.