Peugeot'dan değişim rüzgarı

 

 

Peugeot yeni bebeği 208-2008 ve 208 GTi 308 GTi'yı tanıttı. İzmir'de düzenlenen bir lansman ile basına tanıtılan model markanın GTi efsanesini devam ettiren modeller arasında olacak. Çift renkli boya opsiyonuna sahip olan model, bu haliyle göz dolduruyor. Yeni Peugeot 308 GTi 139 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

 

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU

 

 

Günlük kullanıma uygun, spor bir otomobil arayanlar için yenilenen yeni Peugeot 208 GTi ve 308 GTi yollara çıktı.

 

Çok keyifli bir pist organizasyonu ile İzmir Ülkü Pisti'nde değişimi deneyimlediğimiz Peugeot 2008, 208 GTI ve 308 GTI ile çok keyifli  ve heyecan dolu anlar yaşadığımı belirtmeden geçemeyeceğim. Pistte farklı istasyonlarda kullanma fırsatı bulduğumuz araçlar, Peugeot'un değişim rüzgarını fazlasıyla yaşatıyor. Özellikle 208 ve 308 GTİ'nin performansı ve sürücüsüne yaşattığı keyif doruklara ulaşıyor.

 

Peugeot farkını ortaya koydu. İster genç biri olun, isterseniz çocuklu bir aile babası, veya annesi, hızlı otomobilleri seviyorsanız tam size göre bir araç. Ama hızı trafikte değil, özel bir alanda gerekirse de uzman bir arkadaş eşliğinde yapmalısınız. Dikkat ve önlem her zaman her şeyden önce gelir.

 

Peugeot 208 GTI ve 308 GTI, gerek tasarımı gerekse de performansı ile sürücüsünü heyecanlandıran bir otomobil. Hız yapmaya musait bir araç. Her zaman bilinçli ve dikkatli olunması gerektiğini unutmamız gerekiyor.

 

 

2016 YILIN MOTORU ÖDÜLLÜ TÜRKİYE PAZARINDA 2 YENİ LİDER :

YENİ PEUGEOT 2008 VE PEUGEOT 208 1.2 PURETECH EAT6

 

Peugeot, Türkiye pazarına Ağustos ayı itibariyle 2 yeni model ve teknoloji sunuyor. Yakıt tüketimi ve performans açısından Pazar liderliğine oynayan bu yeni modeller ile Peugeot, ürün gamını daha da güçlendiriyor. Yeni Peugeot 2008 ve Peugeot 208 ile sunulan çığır açan 3 silindirli benzinli motor teknolojileri markanın yüksek donanımlı otomobillerin daha fazla tercih edilmesini hedefleyen ürün gamını yükseltme stratejisini, ödünsüz kalite ve teknoloji arayışını ve tüm dünyada yüksek imaj algısını güçlendiriyor.

 

Yeni Peugeot 2008, başarılı performansını daha ileriye taşımak üzere SUV tasarımını güçlendirerek iddialı ve çekici bir görünüm ile dikkat çekiyor. Ayrıca teknolojik içerik ve yeni motor seçenekleri anlamında büyük değişikliklerden yararlanıyor. Yeni Peugeot 2008'de çamurluk korumaları, dik konumlandırılmış yeni ızgarası ve kapı çıtaları sağlamlığını vurgularken Yeni Ultimate Kırmızı gövde rengi ise gücünü ve enerjisini simgeliyor.

 

Peugeot'ya özgü "Peugeot i-Cockpit" ise, 2008'in sezgisel, keskin, esnek ve güvenli sürüş karakterini vurguluyor. Grip Control adaptif çekiş kontrol sistemi, Yeni Peugeot 2008'in farklı zeminlerde sürüş kabiliyetini ve güvenliğini artırıyor. Yeni Peugeot 2008'de; Mirror Link sistemi üzerinde geliştirilen Mirror Screen ve Apple Carplay, geri görüş kamerası, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Otomatik Park Sistemi gibi sınıfında nadir bulunan ekipmanlar da sunuluyor.

 

 

Peugeot'nun ödüllü motoru 1.2L PureTech, 110hp versiyonu ile yeni 2008'de EAT6 tam otomatik şanzımanla birleşerek üstün bir sürüş keyfi vaad ediyor. Türkiye'de Ağustos ayında satışa sunulması planlanan Yeni Peugeot 2008, 1.2 Puretech 110Hp EAT6 Tam Otomatik, 1.6 e-HDi ve ETG6 olmak üzere üç farklı motor, şanzıman seçeneği ile satışa sunulacak.

 

Avrupa'da Peugeot'nun en çok sattığı modeli olan Peugeot 208, Ağustos ayı itibariyle Türkiye'de  satışa sunulması planlanan EAT6 (6 kademeli Efficient Automatic Transmission) Tam Otomatik vites seçenekli 110 beygir gücündeki yeni benzinli PureTech motoru ile ürün gamını genişletiyor. Euro 6 normlarına uygun PureTech motor seçenekleri ile Peugeot 208, yakıt tüketimi ve emisyon salımları açısından sınıfının liderliğine yerleşiyor. Daha da dikkat çekici olarak, bu performans Peugeot'nun standartlarına uygun bir sürüş keyfi sağlayarak gerçekleştiriliyor.

 

Puretech motor, manuel vitesli ve tam otomatik vitesli versiyonlarında karma parkurda 4,6 litre yakıt tüketimi ve 107 gr/km CO2 salımı gerçekleştiriyor. Bu teknolojik gelişmeler Peugeot'nun Avrupa ürün gamının CO2 emisyonu ağırlıklı ortalamasını azaltıyor ve markanın Avrupa çevre dostu markalar sıralamasında ilk üç arasında yer almasını ve PSA Grubunun da CAFE liderliğini almasını sağlıyor. 

 

                 

YENİ PEUGEOT 2008, PEUGEOT'NUN KOMPAKT SUV'U

 

2013 yılında kompakt SUV pazarına güçlü bir giriş yapan, seçkin ve dinamik karakteri tüketiciler tarafından da takdir edilen Peugeot 2008, Peugeot Markasının son dönemde önemli bir başarı göstergesi oldu.  Peugeot 2008'in satış rakamları her geçen gün artarken, dünya çapında 585.000'in üzerinde üretime ulaşıldı. Bu başarının en önemli göstergesi ise Avrupa'da kendi sınıfında en çok satanlar arasında yer alması oldu.

 

Yeni Peugeot 2008 başarılı performansını daha ileriye taşımak üzere SUV tasarımını güçlendirerek daha iddialı ve daha çekici bir görünüme sahip oluyor. Çamurluk korumaları, dik konumlandırılmış yeni ızgarası ve kapı çıtaları, sağlamlığını vurguluyor. Yeni Ultimate Kırmızı gövde rengi ise yeni 2008'in gücünü ve enerjisini simgeliyor.

 

Yeni Peugeot 2008, ürün gamına yeni katılan 'GT Line' donanım seviyesi ile segmentinin standartlarına yeni bir bakış açısı getiriyor. Bu yeni donanım seviyesi, yeni özellikleri ile Yeni Peugeot 2008'e daha sportif ve daha zarif bir görünüm kazandırıyor.  

 

Yeni Peugeot 2008 dikkat çekici, benzersiz bir kontrol hissi sunuyor. Peugeot'ya özgü "Peugeot i-Cocpit" ise, 2008'in sezgisel, keskin, esnek ve güvenli sürüş karakterini vurguluyor.

Grip Control adaptif çekiş kontrol sistemi, Yeni Peugeot 2008'in farklı zeminlerde sürüş kabiliyetini ve güvenliğini artırıyor. Bu donanım Mud&Snow (Çamur ve Kar) özellikli lastiklerle birlikte sunuluyor, bu sayede kış lastiği gereksinimini de ortadan kaldırıyor.

 
Yeni Peugeot 2008'de; Mirror Link sistemi üzerinde geliştirilen Mirror Screen ve Apple Carplay, geri görüş kamerası, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Otomatik Park Sistemi gibi sınıfında nadir bulunan ekipmanlar da sunuluyor.
 
Peugeot'nun ödüllü motoru 1.2L PureTech, 110hp versiyonu ile yeni 2008'de EAT6 tam otomatik şanzımanla birleşerek üstün bir sürüş keyfi vaad ediyor.
Türkiye'de Ağustos ayında satışa sunulması planlanan Yeni Peugeot 2008, 1.2 Puretech 110Hp EAT6 Tam Otomatik, 1.6 e-HDi MT ve ETG6 olmak üzere üç farklı motor, şanzıman seçeneği ile satışa sunulacak.
 
 
 
PEUGEOT 208'DE 1.2 PURETECH 110 HP EAT6 TAM OTOMATİK
 
 
B segmentinin vazgeçilmez oyuncusu ve Avrupa'da Peugeot'nun en çok satılan modeli olan Peugeot 208, Ağustos ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulacak olan EAT6 (6 kademeli Efficient Automatic Transmission) Tam Otomatik vites seçenekli 110 beygir gücündeki yeni turbo benzinli PureTech motoru ile ürün gamını genişletiyor.
 
 
 
Euro 6 normlarına uygun PureTech motor seçenekleri ile Peugeot 208, yakıt tüketimi ve emisyon salımları açısından sınıfının liderliğine yerleşiyor. Daha da dikkat çekici olarak, bu performans Peugeot'nun standartlarına uygun bir sürüş keyfi sağlayarak gerçekleştiriliyor.
 
Puretech motor, manuel vitesli ve tam otomatik vitesli versiyonlarında karma parkurda 4,5 litre yakıt tüketimi ve 104 gr/km CO2 salımı gerçekleştiriyor. Bu teknolojik gelişmeler Peugeot'nun Avrupa ürün gamının CO2 emisyonu ağırlıklı ortalamasını azaltıyor ve markanın Avrupa çevre dostu markalar sıralamasında ilk üç arasında yer almasını ve PSA Grubunun da CAFE liderliğini almasını sağlıyor.