Dünyanın hibrit araçları Toyota’dan

Üretim, ihracat ve personel kullanımıyla Türkiye, bir kez daha “İhracat Şampiyonları” arasında yer aldı. Sakarya'daki, kendi ürettiğimiz araçlarda 150 ülkesinden gönderilecek olan Toyota'daki 3.8 milyar ihracatla, Türkiye İhracat Otomotiv'de bulunan bir ikinci Büyükçı Sanayi Türkiye'den gönderilecek.

 

 

Türk otomotiv endüstrisinin ekonomik büyümedan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bir yenisini daha fazla başarı başarılarına sahip. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından “Türkiye'nin İkinci Büyük İhracatçısı” olarak ödüllendirildi. Toyota Otomotiv Sanayi, bu ödüle, 2021 yılında 3.8 milyar borç tahsilyla ulaşıldı.

 

 

SAKARYA’DAN 150 ÜLKEYE İHRACAT

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ‘’Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı’’ araştırmasına göre ikinci sırada yer alarak, her yıl en fazla ihracat gerçekleştiren firmaların başarılarının ödüllendirildiği “İhracat Şampiyonları” töreninde adını bir kez daha altın harflerle yazdırdı. Sakarya’daki üretim fabrikasında toplam 230 bin araç üreten ve bu araçların 188 binini dünyanın 150 ülkesine ihraç etti.

 

 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye adına CEO Erdoğan Şahin aldı. Türkiye'nin büyük ihracatçısını gururunu anlattığını ifade eden Şahin'i, “Stratejik üretimlerimiz 2021 yılında ülke ekonomisine katma değer kazandırmak. 2021 yılı bizim için özel ve anlamlı bir yıl oldu; 3 milyonuncu aracımızı banttan indirerek önemli bir imza attık. Bu küçük oyuncudan oyuna 3.8 milyar dolar kazandırdık.

 

Türkiye'yi ekonomik anlamda değer yaratmak için bir gururunu, çevreyle dostça üretimin ve çevreyi geliştirmekle sizin için üretimle ilgili bir projedir. Odağımızı sürdürülebilirliği, hedefimize erişimimizi almaktan, aynı tutkuyla okumaya ve dışa aktarmamızı artırmayı artırmaya devam ediyoruz.”