TÜRKİYE’NİN EN ETKİN 50 CMO’SUNDAN BİRİ

GÜNCEL / 2018-11-21 18:49:29

Yeni dünyanın rekabet ortamında yükselen değerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “En Etkin 50 CMO” arasında Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim de yer aldı.

 

Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim, Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliği ile düzenlenen Türkiye’de “En Etkin 50 CMO” arasındaki yerini aldı. Türkiye’nin en prestijli ve saygın araştırmalarından biri olarak kabul edilen “En Etkin 50 CMO”, günümüzde değer odağının yaratılmasında büyük etkileri olan CMO’ların, yeni dünyanın rekabet ortamında yükselen değerine dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor.

 

400 KURULUŞ ARASINDAN SEÇİLDİ

 

Barış Erdim, Fortune 500, ISO 500 listeleri, borsaya kote, ciro, karlılık, sektördeki yeri, çalışan sayısı yönünden incelenen binin üzerindeki şirket arasından seçilen 400 kuruluşun üst düzey pazarlama yöneticileri (CMO) arasından ilk 50 içinde olmaya layık görüldü. Araştırma, danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda başarılı performanslarıyla dikkat çekenler arasından yapıldı. Erdim ödülünü CMO Summit 2018’de düzenlenen törende aldı.

 

DİJİTALLEŞMENİN ÖNEMİ

 

CMO Summit 2018’de düzenlenen “Dijital Dönüşüm ve Marketing 5.0” paneline de katılan Erdim, burada yaptığı konuşmada dijitalleşmenin önemine ve Toyota’nın pazarlama alanındaki gerçekleştirdiği dijital ve teknolojik çalışmalara değindi.

Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim, yaptığı konuşmada, tüketicilerin artık herhangi bir ürünü incelemek, araştırmak için zamanlarının çok değerli olduğunu belirterek ” Gelişen teknolojilerden yararlanarak showroom ziyaret sürecini farklılaştırdık ve bir ilke imza atarak “dünyanın ilk interaktif showroom’unu” Türkiye’de kullanıma sunduk. Müşterilerimiz bu uygulamayla oturduğu yerden akıllı cihazları ve bilgisayarları ile bayiye bağlanabiliyor ve showroomdaki satış danışmanının gözünden modeller her türlü detayına kadar incelenebiliyor” dedi.