Türkiye'de yılın otomobili Toyota Corolla

GÜNCEL / 2019-04-17 12:05:35

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen  ve Toyota Corolla Sedan’ın birinci olarak seçildiği Türkiye’de Yılın Otomobili 2019 Yarışması’nın ödül töreni Feriye Palace’da sektör temsilcilerini bir araya getirdi. 

 

Ödül törenine katılan Türk otomotiv dünyasının en yetkili isimleri, birbirleriyle sektörü değerlendirirken, yılın otomobili sonuçları açıklanıncaya kadar büyük heyecan yaşadılar. 

Sunuculuğunu Jülide Ateş’in yaptığı törene aralarında Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Mercedes Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, Hyundai Genel Müdürü Önder Göker’in yanı sıra otomotiv sektörünün bir çok yöneticisi katıldı.

 

Gecede bir çok otomobil gazetecisi de hazır bulundu. Otomotiv Gazetecileri tarafından Türkiye’nin “Otomobil Oscarı”na layık görülen Toyota Corolla Sedan’ın açıklandığı törenin ev sahipliğini yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Türkiye’de Yılın Otomobili finalinin heyecanlı geçtiğini söyleyerek “Yılın otomobili seçiminin, tüketicinin otomobil tercihinde önemli bir rol oynayacağına inandığını” söyledi.

 

Hangi otomobil kaç puan aldı?

1. Toyota Corolla Sedan : 4170

2. Dacia Duster : 3770

3. Mercedes Benz A Serisi : 2670

4. Ford Focus : 2260

5. Volvo XC40 OGD: 2020

6. Volkswagen T-Roc : 1880

7. Honda CR-V : 1730

 

OGD’nin özel ödülü OYAK Renault Mais’in

‘Türkiye’de Yılın Otomobili” Yarışması’nın ödül töreninde ayrıca Türk otomotiv sektörüne katkı sağlayanlara onurlandırmayı planlayan OGD, bu yılki özel ödülünü Türkiye’deki işbirliklerinin 50’nci yılını kutlayan OYAK Renault Mais’e verdi. OYAK adına Genel Müdür Antoine Aoun özel ödülünü OGD Yönetim Kurulu Üyesi Levent Köprülü’nün elinden alırken, Renault Mais’in ödülü OGD Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Demirkuşak tarafından Genel Müdür Berk Çağdaş’a takdim edildi.