OPEL COMBO, TEKNOLOJİ ÜSSÜ GİBİ

YENİLİK / 2019-03-23 19:33:55

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU / İzmir-Urla

 

Segmentinde standartları bir üst seviyeye taşıyan Opel Combo, içinde barındırdığı güvenlik özellikleri ve teknolojisiyle ticarete yeni bir soluk getirecek.Tamamen binek konforu sunan Opel Combo, 122 bin 400 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

 

Yeni Opel Combo'nun İzmir-Urla'da gerçekleştirilen basın lansmanında sektörün değerli otomotiv editörlerinden Serkan Saraç'ın sunduğu 'Emniyet Şeridi' programına konuk olduk.Bu keyifli sürüş izlenimini yukarıdaki linkten izleyebilirsiniz.

 

Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş, yüksek standartlara sahip yeni Opel Combo’nun lansmana özel 122 bin 400- 144 bin 400 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulduğunu belirterek, “Yeni Combo, Opel severlerin kahramanı olacak. Yeni Combo kullanıcıları çeşitli ihtiyaçlarına kusursuz yanıt vermek için hazır bekleyen bir kahramana sahip olacaklar” dedi. Yeni Opel Combo’nun lansman toplantısında konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Öztaş, yeni Combo’yu Türk tüketicisinin çok seveceğini belirterek şunları söyledi:

“Segmentinin standartlarını değiştirecek olan yeni Combo’yu Opel severleriyle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni modelimizi ‘her günün kahramanı’ olarak nitelendirmemizin nedeni gayet açık: Yeni Combo, kullanıcısının her gün yanında olacak, hem özel hem de iş hayatlarında bir otomobilden bekledikleri tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı.

 

Bu modelimizde binek otomobillerde görülen güvenlik ve konfor özelliklerini müşterilerimize standart olarak sunacağız. Verimli dizel motorlarımız da hem yakıt ekonomisi hem de performans konusunda iddialı. Ferah ve kullanışlı yaşam alanını da göz önüne aldığımızda yeni Combo kullanıcıları çeşitli ihtiyaçlarına kusursuz yanıt vermek için hazır bekleyen bir kahramana sahip olacaklar” dedi.

'KOBİ’LERE ODAKLANACAĞIZ'

 

Türkiye’de filo dinamiklerinin Temmuz 2018 sonrasında değiştiğini, özellikle KOBİ’lerin satın almaya yöneldiğine dikkati çeken Öztaş, “Biz de yeni Combo’da KOBİ’lere odaklanacağız. Aktif Satış Danışmanlarımız yoğun bir şekilde KOBİ ziyaretleri gerçekleştirecek, KOBİ’lere özel filo indirimleri yapacağız. Bu kapsamda ‘Opel İstediğin Anda İstediğin Yerde’ projesini de 1 Nisan itibariyle uygulamaya başlayacağız” dedi.2018  yılını marka olarak 20 bin 960 adetlik satışla kapattıklarını hatırlatan Öztaş, “Bu yılı 520 bin adet olmasını beklediğimiz pazarda 22 ila 25 bin adetlik bir satış rakamıyla kapatmayı planlıyoruz. Yeni Combo’da ise 2019 Mart-Aralık dönemini minimum 3 bin adetlik satışa ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

DENGELİ VE GÜÇLÜ TASARIM

 

Yeni Opel Combo’nun teknik özellikleri, tasarımı ve teknolojisi hakkında bilgiler veren Opel Ürün Müdürü Serkan Arabacıbaşı da, yeni Opel Combo’nun hem özel hem de iş amaçlı kullanılabilen, gelişmiş teknolojik özellikleri ve Alman mükemmeliyetçiliğini yansıtarak sınıfında standartları yeniden belirleyen bir model olduğunu söyledi.Markanın yeni tasarım dilini yansıtan Opel’in yeni hafif ticari modeli sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha çekici, daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Opel’in tipik tasarım anlayışına uygun “çift kanat” gündüz LED farları ile marka logosunu kucaklayan krom kanatlar ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor. Yüksek, yatay konumlu motor kaputu ve geniş çamurlukları ise yeni Combo’nun kahraman duruşunu ilk bakışta gösteriyor. 4403 mm uzunluğa, 1848 mm genişliğe ve 1841 mm yüksekliğe sahip yeni Combo’nun bagaj hacmi ise 950 litre.

KULLANIŞLI BİR İÇ MEKAN

 

Opel Combo’nun iç mekan tasarımında kalite ve sürücü ergonomisi öne çıkıyor. Sürücünün tüm kontrol kumandalarına oturma pozisyonunu değiştirmeden kolayca erişebileceği toplu bir yerleşim mevcut. İç mekanda malzeme kalitesiyle ve kusursuz Alman detaycılığıyla yeni Combo rakiplerinden kolayca ayrışıyor. Opsiyonel olarak sunulan panoramik cam tavan ise iç mekana daha ferah bir hava katarken, sunduğu çok sayıda saklama gözüyle ve LED aydınlatması ile de ekstra kullanım kolaylığı sağlıyor. Araç içerisinde toplam 186 litre büyüklükte 28 adet saklama alanı bulunuyor.

TEKONOLOJİSİ İLE ÖN PLANDA

 

Yeni Opel Combo, üst segment binek araçlarda görülen üstün sürüş güvenlik sistemleri ile birlikte geliyor. Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, sürücü şeridinden herhangi bir nedenle çıkarsa otomatik olarak bunu algılayıp, direksiyona hafif müdahalede bulunuyor. Hız Limiti Trafik İşareti Tespit Sistemi, seyredilen yoldaki hız limitlerini takip ederek sürücü bilgi ekranında gösteriyor. Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, sürücünün sürüş tarzını takip ederek, yorgunluk seviyesini ölçüyor ve ihtiyaç gördüğü durumlarda kısa bir mola vermesi için sürücüyü uyarıyor. Yaya Tanıma Özelliği ile Ön Çarpışma İkazı ve Aktif Acil Frenleme Sistemi ise muhtemel çarpışmalara karşı sürücüyü uyarıyor ve acil durumlarda fren sistemini devreye sokarak muhtemel kazaların önüne geçiyor ya da etkisini önemli ölçüde azaltıyor. Tüm bu teknolojik özellikler yeni Combo’nun baz donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunuluyor. 

‘BU YIL SUV’A ODAKLANACAĞIZ’

 

Bu yıl pazara sunacakları yeni modellerle ilgili de açıklamalarda bulunan Öztaş, Nisan ayında Grandland X’in 1.5 litre 130 Hp’lik versiyonunu, Kasım ayında da Astra HB Facelift’i tanıtacaklarını belirterek, “Bu yıl özellikle SUV’a odaklanacağız. Markamızın SUV’ları için bilinirliği artırmak için çalışmalar yapacağız. Crossland X ve Grandland X’te pazar payımızı yıl sonunda iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

VERİMLİ YENİ DİZEL MOTOR

 

Türkiye’de 1.5 litre 102 Hp ve 130 Hp dizel motorlarla satışa sunulan yeni Opel Combo düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunuyor. Sırasıyla 5 ileri manuel ve 8 ileri tam otomatik şanzımanlarla eşleştirilen motorlar sunduğu ortalama 4.3 litrelik yakıt tüketimi ile de sınıfında zirveye oynuyor.