Honda Civic, sahneye çıktı

YENİLİK / 2021-11-07 22:27:20

Honda, tamamen Türkiye pazarı için geliştirdiği City ve Accord sedan modellerinden sonra seriyi tamamladı. Honda Türkiye’nin en başarılı satış grafiğine sahip Civic Sedan modelinin tamamen yenilenen 11’inci nesli, ilk kez 1.5 litre VTEC Turbo LPG’li motor seçeneği ile 13 Kasım'daTürkiye yollarına çıkıyor. 

 

Honda Türkiye, yılın son 3 ayında art arda satışa sunduğu sedan modelleriyle Türkiye pazarında iddiasına ortaya koydu. Eylül ayında tanıttığı B sedan sınıfına hitap eden City modelinden sonra, Ekim ayında D sınıfının temsilcisi Accord’u satışa çıkaran Honda Türkiye, şimdi de yepyeni tasarımıyla Civic sedan modeli için gerçekleştirdiği basın lansmanıyla satışa sunacak. 1972 yılından beri dünyada 24 milyondan fazla satışa ulaşan Civic’in 11’inci nesli, benzinli ve ilk kez 1.5 litre VTEC Turbo LPG’li seçeneğiyle 13 Kasım’da da yollara çıkacak.  Tasarımından teknolojisine ve güvenlik özelliklerinden konforuna kadar değişen Honda Civic, Premium, Elegance ve Executive+ donanım seçeneklerine sahip. 512 litrelik bagaj hacmine sahip yeni Honda Civic sedan 374 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

TÜRKİYE'YE ÖZEL

 

Yeni Civic sedan lansmanında konuşan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, “Honda Türkiye, Türk müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunmaya devam ediyor. Tamamen Türkiye pazarı için geliştirilerek satışa sunulan City ve Accord’dan sonra Civic Sedan’ı Türk müşterileriyle buluşturuyoruz. Özellikle yüksek verimlilik ve performans sunan, tüm dünyada sadece Türkiye için geliştirilen LPG seçeneği bulunan turbo motoru Civic Sedan'ı farklı bir konuma getiriyor” dedi.

HEDEF 3 BİN ADET

 

“Türk tüketicisinin tercihlerini göz önüne alarak LPG’li versiyonumuzu geliştirdik hem tasarruflu hem performanslı bir ürün sunduk” diyen Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, “Yeni Civic Sedan’ın 2021 yıl sonuna kadar 3 bin adet, 2022 yılında da 13 bin adet satmasını hedefliyoruz. Bu satışların yüzde 75’ini Turbo LPG versiyonu oluşturacak” dedi. Kılıçer, Kocaeli’de LPG dönüşümü için yeni bir tesis kurduklarını ve Civic Sedan’ın LPG’li versiyonun Türkiye’de önemli başarı grafiklerine sahip olduğunu ifade etti.

 

EN GELİŞMİŞ CİVİC MODELİ

 

Yeni Honda Civic Sedan’ın 11’inci neslinde güç aktarma organları geliştirilirken; yakıt verimliliği ve hızlanma performansı gibi önceki neslin güçlü yönleri korundu. Yeni Civic, geliştirilen motor özellikleri ve iyileştirilen CVT şanzıman ile yüksek verimlilik seviyesini ve gelişmiş sürüş keyfi ile bir arada sunuyor. Yeni nesil Civic Sedan, yakıt verimliliği sağlarken 1.5 litre VTEC Turbo LPG motor seçeneğine sahip olması ile dikkat çekiyor.

 

Honda’nın insan odaklı tasarım yaklaşımı ile geliştirilen 11’inci nesil Civic Sedan’da teknolojik özellikler de sürücüye fayda sağlamak için kullanılıyor. Bu yaklaşımın sonucu olarak bugüne kadarki en gelişmiş Civic ortaya çıktı. Bir çok eksra donanım paketi Civic'te standart olarak tüketisine sunuyor.

RENK VE FİYAT

 

Yeni nesil Civic Sedan, "Metalik Sis Mavi, Metalik Meteor Gri ve Metalik Kiraz Kırmızı" gibi yeni renklerinin yanı sıra "Platin Beyaz, Metalik Gümüş Gri ve Kristal Siyah" olmak üzere toplam altı farklı gövde rengiyle yollara çıkacak.

Yeni Honda Civic Sedan’ın satış fiyatları, "VTEC Turbo ECO (LPG); Premium ECO - 374 bin TL, Elegance ECO - 410 bin TLExecutive ECO - 440 bin TL ve VTEC Turbo (Benzin); Elegance - 402 bin TL Executive -435 bin TL" şeklinde açıklandı.