EKONOMİSİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

TEST SÜRÜŞÜ / 2018-12-12 10:19:59

Renault'nun B segmenti temsilcisi Clio'nun 2012 yılından beri piyasada olan dördüncü jenerasyonunun makyajlı modeli 1.5 dCi EDC Icon donanım paketi ile boy gösteriyor. Yenilenen Clio, hatchback ve Sport Tourer kasasıyla satılmaya devam edecek. Joy, Icon ve GT Line olmak üzere 3 farklı donanım seviyesiyle sunulacak.

 

Renault Clio, geçirdiği operasyon sonrasında mekanik, tasarımsal ve teknolojik yenilikleri göze çarpıyor. Aracın ön kısmında üzerinde Renault logosu yer alan ızgara tamamıyla yeniden tasarlanmış, ayrıca alt kısmı otomobile daha modern bir hava katmak amacıyla genişletilmiş. İlk olarak markanın Talisman ve Megane hatcback modellerinde kullanılan C şekilli gündüz farları, Clio’da da kullanılmış. Gündüz farlarına PureVision tamamen LED ön farlar eşlik ediyor. Arkada ise daha fazla sağlamlık hissi vermesi bakımından etek kısmı çizgileri yeniden tasarlanmış. Clio’nun dış tasarımda gerçekleşen değişimler yenilenen ön tampon, farların içine alınan gündüz LED’leri, yeni stop grafikleri, yeni renk ve jant seçenekleri. Yeni jantlar ve jant kapakları ile birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da sunuluyor. Yeni Clio’ya “Intense Kırmızı”, “Titanyum Grisi”, “İnci Beyazı” ve “Demir Mavisi” dört yeni renk seçeneği eklendi. 4062 mm uzunluk, 1732 mm genişlik ve 1448 mm yükseklik değerlerine sahip Clio’nun bagaj hacmi ise 300 litre.

 

Clio, Renault’nun üst segment modellerinde kullanılan malzemelerle donatılmış. İç mekanda kullanılan döşemeler yepyeni ve kullanılan plastik akşamların dokunuş ve görsel kalitesine önem gösterilmiş. Clio’nun içi farklı bir tasarıma sahip. Piano Black kaplı tek parça ön konsol derli toplu görünüyor. İç mekandaki krom detaylar da şıklık katmış. Havalandırma ızgaralarının etrafındaki kırmızı detaylar iç mekana renk katmış. Clio, çok daha etkileyici bir ses deneyimi için Bose ses kalitesiyle donatılan ilk B segmenti Renault modeli.  

 

Renault Clio, ekonomik yakıt tüketimiyle her zaman ön planda yer alıyor.EDC vites kutusunun hızlı tepkileri ve sarsıntısız vites geçişleri sayesinde de konfor seviyesi yükseltilmiş. Özellike şehiriçi kullanımları çok rahat ve pratik. Renault Clio,makyajlanmış bu modeliyle albenisini arttırarak bir adım önde yer alıyor.

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU