Cumhurbaşkanı emretti; Biletler 30 TL oldu

MOTORSPORLARI / 2020-09-05 23:30:20

Formula 1 yönetiminin bilet fiyatı belirleme strateji olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın herkesin ulaşabileceği bir rakam olmasını emrettiğini belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Ak, “Bilet fiyatlarını günlük 30 TL’ye gelecek şekilde belirledik. Hızlı bir çalışma ile önümüzdeki hafta içerisinde biletleri satışa çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

İstanbul Tuzla’da bulunan Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla biraraya gelen Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, 13-14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Formula 1 yarışlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emriyle Formula 1’i yeniden ülkemize getirmek için maddi manevi çaba harcadıklarını söyleyen Vural Ak, “9 yıl aradan sonra tekrar Türkiye’ye getirdiği Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020’nin tüm Türkiye’de büyük heyecan ve ilgi oluşturdu. Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birisine sahibiz” diye konuştu.

 

YARIŞLARI 100 BİN KİŞİ CANLI İZLEYECEK

 

“200 ülkede ve 250+ kanalda yayınlanan Formula 1 yarışlarını 500 milyon tekil kişi izliyor” diyen Ak, “Kaba bir hesapla her hanede 4 kişi olduğunu düşünürsek, tam 2 milyar insan ekran başında yarışları izliyor. 200 bin kişilik oturma kapasitesine sahip Intercity İstanbul Park’ta ise sosyal mesafe kuralına uyacağımız için 100 bin kişi canlı olarak yarışları izleyecek. Devletimiz ve ilgili kamu kurumlarımızın da desteğiyle çok başarılı ve aynı zamanda alınacak önlemler ile izleyicilerimiz için güvenli bir etkinlik planlıyor olacağız” ifadesini kullandı. 

 

 

BİLETLER BU HAFTA SATIŞA ÇIKACAK

 

Bu projeyi bir kar beklentisi olmadan tamamen ülkemizin tanıtımı ve prestiji için T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde ve yönetiminde yürüttüklerine belirten Ak, “Bu yüzden bilet fiyatlarını herkes için ulaşılabilir bir rakam olarak sayılabilecek günlük 30 TL’ye gelecek şekilde belirledik. Sadece 90 TL ödeyerek 3 gün boyunca hem Formula 1TM heyecanını, hem de katılımcılar için hazırladığımız diğer sürprizleri deneyimleyecekler. Dünyanın en ucuz Formula 1 biletlerini biz satacağız. Biletler bu hafta satışa çıkacak. Tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.