'Avrupa şampiyonu olmak için iddialıyız'

MOTORSPORLARI / 2017-08-07 16:42:11

Türkiye Ralli şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası'nın beşinci yarışı olan vePolonya'da gerçekleşen Rzeszow Rallisi'ni başarıyla tamamladı. 3-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen rallideyarışan Türk ekipler Polonya'nın dar ve hızlı etaplarında mücadele ettiler. Toplamda 96 ekibin start aldığı rallide katılan ekiplerin sadece 57'si yarışı tamamlayabildi. Castrol Ford Team Türkiye, Rzeszow Rallisi'nden kazanılan 14 puan ile takımlar şampiyonasında en yakın rakibi ile olan puan farkını 45 puanda tutarak yaklaşmasına izin vermedi.

 

Polonya'nın Rzeszow şehrinde gerçekleşen Avrupa Ralli Şampiyonası'nın 5.yarışına ekipler önce Perşembe günü sıralama etabı ile başladı. Sonrasında seromonik start ile devam eden yarış, Cuma ve Cumartesi 11 özel etabın tamamlanmasıyla sona erdi. 

 

Sezonun ilk dört yarışında takımlar arasında en yakın rakibini 45 puan farkla açık ara önde tamamlayarak Polonya'ya rahat bir şekilde gelen Ford Team Türkiye, burada elde ettiği başarılarla diğer ekiplerle arasındaki puan farkının kapanmasına izin vermedi.

 

Böylelikle Castrol Ford Team Türkiye topladığı 128 puan ile Avrupa Ralli Şampiyonası'nda takımlar şampiyonluğunun değişmeyen lideri oldu.Takımın genç sürücüsü Buğra Banaz da önden çekişli araçlar kategorisinde aldığı beşincilikle bu sınıftaki liderliğini korumayı başardı.

 

 

SERDAR BOSTANCI: "AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAK İÇİN İDDİALIYIZ!.."

Yarıştan sonra konuşan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı şunları söyledi: 

"Avrupa Ralli Şampiyonası'nın en zor yarışlarından birini daha bitirmeyi başardık. 37 takımın mücadele ettiği bu şampiyonanın bitmesine 3 yarış kaldı ve liderliğimiz bu yarış sonrasında da devam ediyor. Şampiyonluk kupasını Türkiye'ye getirmeyi çok istiyoruz. Ayrıca genç sürücümüz Buğra Banaz'ın da önden çekişli araçlar kategorisindeki liderliği de bizi çok mutlu ediyor, onun da bu sınıfı kazanması için elimizden geleni yapacağız."

 

Avrupa Ralli Şampiyonası'nın bir sonraki ayağı, 25-27 Ağustos tarihinde Çek Cumhuriyeti'nin Barum şehrinde yapılacak.

Şampiyonanın 5. yarışı olan Rzeszow Rallisi'nin ardından Avrupa Ralli Şampiyonası'nda puan durumu ise şöyle oldu;

 

1. Castrol Ford Team Türkiye - Türkiye 128

2. Opel Junior Team - Almanya 83

3. Lotos Rally Team - Polonya 78

4. ACRR Czech Team - Çek Cumhuriyeti 56

5. Peugeot Rally Academy - İspanya       51

6. Sports Racing Technologies - Letonya 49

7. Botka Tlustak Team - Çek Cumhuriyeti 44

8. ADAC Opel Rallye Junior Team - Almanya 43

9. Gemini Clinic Rally Yeam - Fransa 35

10. Rufa Sport - Polonya 33

 

 

sponsorlu bağlantılar